Çatı Yağmur Oluğu

Önceleri çatı yağmur oluğu çoğunlukla çeşitli metallerden veya plastikten üretim oval şeklinde idi. 2000’lerden sonra kalın, pvc köşeli geniş dereler daha çok tercih edilmeye başlandı.

Ayrıca asma dere terimide eş anlamlı olarak kullanılır oluklar için. Çünkü yağmur oluğu %99 oranında bina saçak uç kenarlarında özel kelepçesi ile asılır. Nadiren veya özel durumlarda gizli dere şeklinde kullanılır.

Yağmur Oluğu Ek Parçaları; Manşon, manşet, iç-dış dirsek, körtapa, dirsek, çatal, iniş profili, kelepçe, kilitli profil iniş kelepçesi, redüksiyon

2019

Yağmur oluğu ( asma dere) montajlı hali. Asma dere elemanları çoğu bu temsili görselde gözüküyor.

Yapıların üstünde yağmur indirme sistemi olarak suyun binaya ve dış cephesine zarar vermeden aktarılmasında kullanılır. O yüzden uzun ömürlü ve sağlam olması birinci tercihtir. Çatı izolasyonun tam sağlıklı olması için oluklarında görevini iyi yapması lazım.

Piyasada en çok dekoratif veya köşeli (150’lik) çatı oluğu modelleri kullanılır. Dekoratif modeli tam köşeli veya oval diyemeyiz, ama köşeli dere benzeridir. Köşe hatları yumuşatılmıştır estetik görüntü için. Pvc asma dereye (oluk) alternatif olarak tercihe bağlı eksiz çekme metalden veya farklı metallerden oluk uygulamarda var.

Çatı Yağmur Oluğu Montajı Nasıl Yapılmalı?

Kelepçelerin tırnakları oluğu kavrayacak şekilde monte edilmelidir. Diğer önemli bir kural 2 kelepçe arasındaki mesafe 70 cm’yi geçmemelidir.

Köşelerde köşe oluğu kullanılmalı, aksi takdirde kesip birleştirme ile köşe yapılmamalı. Gerekmedikçe fazla ek girmemeli ve tam boy kullanılması daha iyidir. Ek yerlerine ikinci bir tedbir olarak poliüretan mastik ve tangit sürülebilir. Su gider deliklerine doğru meyilli olmalı.

Birinci dereceden tehlikeli işler arasında yer alır, bundan dolayı iş güvenliği tedbirleri alınmadan çalışılmamalıdır. Özellikle emniyet kemeri takılmalı.

Yağmur oluk dere konusunda yardıma ihityacınız varsa bize ulaşın, alternatifli fiyat tekliflerini sunalım. İstanbul’un tüm ilçelerinde değişim, montaj ve onarım hizmeti veriyoruz. Firma olarak bu tür işleri başarı ile yapıyoruz.

✔️ Çilekli Sk. No:15 Yukarı Dudullu Mh. Ümraniye

✔️ 0216 508 1840 – 0533 201 8163

✔️

✔️ info@pakhat.com

Mehmet Çakmak Pakhat

(Firma yetkilisi ve izolasyon uzmanı) ; bana danışın

Youtube kanalımızda bizi izleyin