Dış cephe çatı izolasyon soruları ile ilgili sık soruları cevaplamaya çalışalım. İzolasyon firması olarak bizde yeni bilgilerle kendimizi geliştirmek istiyoruz.

Gelişen teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

Ümraniye Ferat Bey Apt.
Feneryolu Nizam Palas Apt.
Erenköy İsmail Koç Apt.
Mehmet Çakmak Pakhat

Bazı dış cephe çatı izolasyon soruları

  • Yalıtımda taşyünü, EPS ve XPS arasında en iyisi hangisi? en iyisi taşyünüdür. Çünkü ekstradan yangın yalıtımıda sağlar. Ayrıca eps ve xps ye göre darbe dayanımı daha iyidir. Her açıdan üstündür diğer yalıtım malzmerine göre.
  • EPS ve XPS köpük arasında hangisi dış cephede daha iyi yalıtım sağlar? Kesin bir bilgi olmasada eps daha iyidir. Çünkü xps köpükler nefes alma özellikleri zayıf, eps köpükler ise daha sağlıklı ve tenefüs etme kabiliyetleri yüksek, buda binanın sağlığı için faydalı.
  • Polistiren nedir? Petrolden elde edilen monomer haldeki stirenden polimerizasyon ile üretilen bir polimerdir. Termoplastik diyebiliriz kısaca polistriene.
  • Isı Yalıtımı Nedir? Isı yalıtımı kısaca farklı sıcaklıktaki nesneler arasındaki ısı geçişlerini engelleme yöntemleridir.
  • Yalıtım nedir? Ortamdan içeri veya dışarı enerji veya madde akışını (ısı, elektrik, ses, su vb.) en aza indirmede kullanılan yöntemlerin birine veya toplamına yalıtım denir.
  • Mantolama nedir? Mantolama ortamdan içeri veya dışarı ısı, ses, yangın ve su akışını engelleme ve en aza indirmede kullanılan yöntemlerin birine veya toplamına mantolama denir. Mantolama sadece ısı yalıtımla alakalı bir kelime değildir. Örnek dış cephede taşyünü ile yapılmış iyi bir mantolama ısı, ses, yangın ve su yalıtımlarını bir arada sağlamış olur.
  • İzolasyon ile yalıtım farklı şeylermidir? Eş anlamlı ve aynı şeyleri ifade eder.
  • Isı yalıtım malzemeleri nelerdir? Aslında çoğu madde kötüden iyiye doğru ısı yalıtım sağlar. Şimdi biz günümüzde ısı yalıtımda ideal işimize yarayabilecek olanları listeleyelim. Bunlar taşyünü, camyünü, genleştirilmiş polistiren (EPS), extrude polistren (XPS)
  • En kötü ısı yalıtım sağlayan doğadaki madde nedir? Bu sorunun cevabı elmastır. Yanlış anlamadınız, şu ana kadar bilimsel tespit edilmiş en kötü ısı yalıtım maddesi elmastır. Yani ısıyı bir taraftan bir tarafa anında geçiririr.
  • Renovasyon Nedir? Eski yapılarda yapılan yenileme, restorasyon ve onarım  işlerine denir. Renovasyon yapının ihtiyacına göre az veya çok olabiliyor.

Soru veya cevap bize yazın 👇.

Kadıkıöy Feneryolu çalışırken

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir