Çatı Gizli Dere Su İzolasyonu

çatı gizli dere su izolasyonu
çatı gizli dere su izolasyonu Ümraniye

Çatı gizli dere su izolasyonu profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Binaların en hassas bölgelerinde yer almalarından dolayı iyi yalıtılması lazım. Aksi takdirde saçak uç kısım betonu korozyona uğrayarak düşebilir. Dere oluk yalıtımı yüksek beceri gerektirir. Doğru zemine, doğru malzeme ve doğru uygulama yönetimi ile çalışma yapılmalı. Kullanılacak ürünün bilgi föyü mutlaka incelenmeli. Teknik özellikleri yazılı olmayan veya net olmayan markaları tercih etmek intihardır. Deneyimli ve kalitesi kanıtllanmış ürünleri kullanmak en iyisidir. Eğer uygulama yanlış yapılırsa ilerde ciddi sorunlar çıkar.

Şirketimiz global çapta sektörle alakalı değişimi ve gelişimi yakından takip ederek en iyi yöntemleri sizlere sunmaya çalışır. Yalıtım uygulayıcısı Pakhat’a işlerinizi gönül rahatlığı verebilirsiniz. Tek amacımız başarılı iş yapmak ve müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Hizmet sektöründe bilinen, başarılı, itibarlı ve güvenilir bir firma olmak bizim için en büyük zenginliktir.

Dere Oluk Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Piyasada bir çok değişik ürün vardır, genel anlamda bazılarını aşağıda sıralayalım.

  • Akrilik reçine esaslı, epoksi reçine esaslı, atactic pollyprpylene (APP) bitümden üretilen plastomerik tip membran, metal, plastik, çimento esaslı su izolasyon ürünleri vb. bir çok malzeme vardır.

Teknolojinin gelişmesi ile farklı malzemelerde karşımıza çıkabiliyor. Test etmeden kalitesinden emin olmadan bir ürün kullanmak her zaman risklidir. Kalitesiz, işlevsiz şeylerden uzak durmak her zaman iyidir.

Çatı Deresi Nasıl Su Geçirmez Olur?

  • Öncelikle doğru teşhis ve uygulama yöntemi belirlenmeli. Zemin iyi hazırlanmalı ve ne tür bir iş yapılması gerektiği konusunda net olunmalı. Kaliteli yalıtım malzemeleri tercih edilmeli. Doğru hava şartlarında çalışılmalı. Profesyonel ve yapılacak bu işte tecrübeli olan birileri işi yapmalı.

Eğer uygulanacak zemin, malzeme veya yöntem doğru değilse yapılanlar bir işe yaramaz. O yüzden iyi düşünerek fizibilite çalışması yapılmalıdır. Bu problemin ortadan kalkması binanın daha uzun ömürlü ve konforlu olmasında büyük fayda sağlar.

İzolasyonsuz Çatı Deresi Kaynaklı Problemler

Bir çok açıdan olan zararlar var, aşağıda bazıları sayalım

  • Betondan sızan sular üst katlardaki tavanlarda küf nem oluşturur. Kartonpiyer ve alçı sıva vb. uygulamaların iç mekanlarda düşmesine sebep olur. Buda hayati tehlikeler oluşturabilir.
  • Çatı parapeti betonu ve sıvası dıştanda zamanla patlar şişer. Korozyona uğrayan beton-sıva parçaları yere düşer. Kendiliğinden düşen sıva beton parçaları insanlara ve araçlara zarar verir. Binalarda kötü bir görüntü oluşur. Yapıların ömrünü kısaltır.

Dış cephelerde saçak betonunun kendiliğinden düşerek tehlike oluşurmasının genel sebebidir.

2021 Çatı Dere İzolasyon Yapım Fiyatları

Piyasada malzeme çeşidi ve derenin hasar durumuna göre fiyatlar çok değişkendir.

  • 2021 yılı dere oluk yalıtım yapım fiyatları ortalama metrekaresi 100 TL civarıdır. Bu fiyatlar birim fiyat bazında 200 TL ye kadarda olabilir. Maliyet hesaplanması malzeme sarfiyatı + işçilik + diğer giderler vb. hesaplanarak bulunur. Net fiyat yerinde yapılacak keşifle ancak ortaya çıkar.

Yerinde yapılacak analizlerle en doğru maliyeti çıkarmak lazım. Aksi takdirde pek sağlıklı bir fiyat verilmez. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa bize ulaşın yapacağımız keşifle fiyat teklifi sunalım.

Alo Pakhat 📞 Uzman Uygulayıcı

✔️ Çilekli Sk. No:15 Yukarı Dudullu Mh. Ümraniye

✔️ 0216 508 1840 – 0533 201 8163

✔️ info@pakhat.com

✔️

Kadıköy Feneryolu / Nizam Palas Apartman

Beyoğlu Cihangir / Belde Apartman
✔ Mr Pakhat 😉🛠

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir