Dış Cephe Temizliği

Otel dış cephe temizliği / Mehmet Emin Usta / 2021 İstanbul

Silme ekipleri işinde uzman eğitimli ustalar olmak zorunda. Dış cephe temizliği tehlikeli ve riskli bir iştir. Gerekli iş güvenlik önlemleri tam alınmadan çalışma yaptırılmamalıdır.

Genelde giydirme kompozit, giydirme cam, alikobant, alüminyum cephe vb bina dış yüzeyleri düzenli temizlenir. Bunların dışında boyalı sıvalı cephelerde onarım ve boya öncesi bazen basınçlı su ile yıkanabiliyor.

Modernleşmeye başlayan tüm şehirlerde bu sektöre önemli bir talep oluşuyor. Kompozit levha alikopat ile giydirme cephe oluşturmak hem pratiktir hemde estetiktir. Estetik grünüm göreceli bir kavramdır aslında.

Dış Cephe Temizliği Yöntemleri
  • Sepetli mobil vinç ile
  • Asma iskele ile
  • Makaslı platform ..
  • Eklemli platform ..
  • Örümcek platform ..
  • Endüstriyel dağcılık ..
  • Cephe temizlik robotları veya sistemleri ..
2021 İstanbul’da dış cephe giydirme kompozit temizleme yaparken

Dış cephe temizlik fiyatı al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

Dış cephe ile ilgili tüm sorunlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Dış Cephe Cam Temizliği

Temizlenmesi kolaydır, cam yüzeyine uygun temizlik ekipmanları seçilmeli. Çalışma esnasında cephe yüzeyine zarar verilmemelidir. Dış cephe cam silme işleriniz için kolaylıkla İstanbul’da işinde usta erişim teknisyeni bulabilirsiniz.

Giydirme cam yüzeyleri 5 yılda bir temizlemek bina estetik görümüne olumlu etkisi vardır. Ayrıca içerden bakan için temiz görünmesi bir gerekliliktir.

Zamanında yapılan dış cephe temizliği ve onarımı daha ciddi sorunların çıkmasınıda engelleyebilme ihtimali vardır. Temizlenme esnasında yüzeyde bazı tamir işleri ihtiyacı olur.

Dış cephe cam temizliği 2017 İstanbul
Dış Cephe Alüminyum Kompozit Temizleme

Giydirme alüminyum yüzey temizliği cam yüzeylerle aynı şekilde yapılır. Ufak detaylar olabiliyor çalışma esnasında. Bu tür hizmetlerde mobil sepetli vinçlerin ulaşamadığı çok yüksek gökdelenlerde endüstriyel dağcılık yöntemi ile iple erişim sistemi devreye girer.

Yüksek binalarda elektrikli asma iskele sepeti ile çalışmak daha iyi aslında. Çünkü daha detaylı temizleme ve onarım yapılma imkanı verir. Her durumda bu çalışmalar gerçek profesyonellerin yapabileceği işlerdir. Tehlike derecesi yüksek işlerdir.

Cephe PE veya Mika Benzeri Plastik Kompozit Temizliği

Bu tür dış cepheleri temizlenmesi zordur. Yüzeyi iyi analiz etmek lazım. Çünkü bir çok çeşidi vardır. Yüzey özelliğine göre temizlik ekipmanları seçilmeli. Cephe yüzeyine zarar verilmemelidir.

Kaplama kalitesiz bir malzeme ise kirler güneş sayesinde yüzeye işler ve lekeleri çıkarmak bir işkence halini alabiliyor. Bu tür malzemelerin onarımlarıda zorluk çıkarabilir. Bazı çeşitlerini delmek ve vidalamak kabusa dönüşebilir.

Kompozit levha alikobant çeşitleri çok sayıdadır. Standart temizlik yöntemleri ile sonuç almak bazılarında fiyasko ile sonuçlanabiliyor. Sütten dili yananın yoğurdu üfleyerek yediğini bilirsiniz. Bu yazımızla bire bir yaşadığımız tecrübeleri burada paylaşmak istedik.

Ümraniye’de otel dış cephe temizliğ yaparken 2021
Endüstriyel Dağcılık Yöntemi ile Cephe Temizliği

Vinç veya platformların ulaşamadığı yüksek gökdelenlerde mecburen bu yöntem ile temizleme yapılır. Yüksek profesyonellik gerektiren bir yöntemdir. Çalışma yetki belgeleri olmayan personel çalıştırmak çok tehlikelidir. İple erişim teknisyeni belgesi olan personel çalıştırılır. İş güvenlik ekipmanları birinci sınıf olur.

Çalışacak iple erişim teknisyenlerinin her birinin ayrı ayrı yüksekte çalışma belgeleri olur. Deforme olmuş halatlar-ipler ve diğer ekipmanlar kullanmak ölüme davetiyedir bu tür işlerde.

Yüksek binalarda temizlik dışında dış cephe cam değişimi, silikonlama, cam fitilleri değişimi, led montajı da bu yöntemle yapılabiliyor. İple erişimle yapılan diğer bazı ek işler; bayrak asma, pvc boru montaj-tamir, reklam panoları montaj, ses ve güvenlik ağları montajı vb. iş hizmeti

Asma iskele veya Makinalı Sistem ile Cephe Temizliği

Yüksek gökdelenlerde bu sistem çok tercih edilir. Elektrikli, güvenli hızlı ve pratiktir. Endüstriyel dağcılık yöntemi ile kıyaslamak gerekirse daha rahattır.

Sepetleri istenilen ölçülerde üretilir. Bir veya daha çok personel taşıyacak şekilde üretilir. Bu makinaların eski ve bakımsızları asla kullanılmamalıdır.

Hizmet olarak daha güvenli olduğunu varsayıyoruz. Çünkü iple erişime göre daha çok makul ve bir özgüven veriyor. Çalışana daha iyi çalışma imkanı sağlar. Temizlemede bir kova suya muhtaç etmez, istediğin kadar in çık yaparak kirli suyunu değiştirebilirsin bu sistemle.