Dış Cephe Temizliği

Otel dış cephe temizliği / Mehmet Emin Usta / 2021 İstanbul

Dış Cephe Temizliği Yöntemleri

  • Sepetli mobil vinç ile
  • Asma iskele ile
  • Makaslı platform ..
  • Eklemli platform ..
  • Örümcek platform ..
  • Endüstriyel dağcılık ..
  • Cephe temizlik robotları veya sistemleri ..

– Cephe silme ekipleri işinde uzman eğitimli ustalar olmak zorunda. Çünkü tehlikeli ve riskli bir iştir. Tehlikeli iş sınıfana girdiği için gerekli iş güvenlik önlemleri tam alınmadan çalışma yaptırılmamalıdır.

– Genelde giydirme kompozit, giydirme cam, alikopat, alüminyum cephe vb bina dış yüzeyleri düzenli temzilenir . – Bunların dışında boyalı sıvalı cephelerde onarım ve boya öncesi bazen basınçlı su ile yıkanabiliyor.

– Modernleşmeye başlayan tüm şehirlerde bu sektöre önemli bir talep oluşuyor.

2021 İstanbul’da dış cephe giydirme kompozit temizleme yaparken

Cephe Cam Temizliği

■ Temizlenmesi kolaydır ■ Cam yüzeyine uygun temizlik ekipmanları seçilmeli ■ Çalışma esnasında cephe yüzeyine zarar verilmemelidir.

Cephe Alüminyum Kompozit Temizliği

■ Temizlenmesi kolaydır ■ Alüminyum yüzeyine uygun temizlik ekipmanları seçilmeli ■ Çalışma esnasında cephe yüzeyine zarar verilmemelidir.

Dış cephe cam temizliği 2017 İstanbul

Cephe PE veya Mika Benzeri Plastik Kompozit Temizliği

■ Temizlenmesi zordur ■ Yüzeyi iyi analiz etmek lazım. Çünkü bir çok çeşidi vardır ■ Yüzey özelliğine göre temizlik ekipmanları seçilmeli ■ Cephe yüzeyine zarar verilmemelidir

Ümraniye’de otel dış cephe temizliğ yaparken 2021

Endüstriyel Dağcılık Yöntemi ile Cephe Temizliği

En profesyonellik getiren yöntemdir. Çalışma yetki belgeleri olmayan personel çalıştırılmamalıdır. İple erişim teknisyeni belgesi olan personel çalıştırılmalıdır. İş güvenlik ekipmanları 1. sınıf olmalıdır. Vinç veya platformların ulaşamadığı yüksek gökdelenlerde mecburen bu yöntem ile temizleme yapılır.

Asma iskele veya Makinalı Sistem ile Cephe Temizliği

Yüksek gökdelenlerde bu sistem çok tercih edilir. Elektrikli, güvenli hızlı ve pratiktir. Endüstriyel dağcılık yöntemi ile kıyaslamak gerekirse daha rahattır. Sepetleri istenilen ölçülerde üretilir. Bir veya daha çok personel taşıyacak şekilde üretilir. Bu makinaların eski ve bakımsızları asla kullanılmamalıdır.

Temizleme Fiyatı Al