Boya Badana Hizmeti

Boya badana hizmeti yoğun olarak talep gören bir iş koludur. Çünkü bir yapının güzel gözükmesi için olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. İnşaat sektöründe bu hizmet herkesin kolayca öğrenebildiği bir meslektir.

Badana deyince sulu kireç (kireç şerbeti) akla gelir ama son zamanlarda kireç uygulaması kullanılmaz pek. Kireç genelde böcekleri kaçırtmak için bazı duvarlarda veya sığınaklarda kullanıldığı bazen görülür. Bunun yerini artık akrilik esaslı plastik boyalar aldı. Bu boyalarında kendi içinde bir çok çeşidi var.

Merdiven boşluğu boyama / Bina sahanlık onarım

Badana kelimesinin kökenin Arapça, Fransızca veya İtalyanca olduğu konusunda net bir fikir yoktur. Ama kesin bir cevabı vardır ama şimdilik biz bilmiyoruz. Kelimelerin etimolojik geçmişleri her zaman merak konusudur.

Boya badana hizmeti iste

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

Özellikle kireçle yapılan badanalar hayvan ahırlarında anti bakteriyel özelliğinden dolayı çok tercih edilmiştir. Yüzeylerdeki gözenekleri de kapattığından dolayı ayrı bir tercih sebebi olmuş.

Teknolojinin gelişmesi ile bu alışkanlıklar yavaş yavaş terkediliyor. Çünkü daha verimli ve pratik yöntemler ortaya çıkmaya başladı. Kirecin bizce en kötü tarafı daha sonra üzerine direk boya kabul etmemesi.

Düzenli olarak bakımı yapılan yapılar her açıdan iyi yönde getirisi var. Aksi durumlarda yapılar yıpranarak ömürleri kısalır.

Yeni nesil boyaların bazıları anti bakteriyel özellikleri ile kirece gölgede bırakır. Tabi tüm boyalar kesinlikle böyle değil. İhtiyaç durumunda bu yönü olan boyaları dikkatlice seçmek lazım. Yanlış seçimler daha sonra moral bozukluğu ve stres yaratır.

Merdiven boşlukları, bodrumlar, sığınaklar vb. alanlar bakım ve onarımları düzenli yapılmalıdır. Aynı şekilde konut ve işyerleri içinde bu geçerli.

Bu tür işleri yaptırmayı karar verdiğinizde internet üzerinden veya tanıdıklarınız vasıtası ile bir kaç fiyat alıp karşılaştırın. Çünkü sağlıklı bir karar vermenizde büyük fayda sağlayacaktır.

Bazen verilen fiyatlarda ve uygulama yöntemleri konusunda büyük farklar olmakta. İşte bunların sebeplerini iyi anlamak için araştırın. Bu farklar bazen malzeme markası veya uygulama yöntemlerinden kaynaklanabiliyor.

Bu yazı belki eksikleri vardır, çünkü blog yazarlığı konusunda yeniyiz umarım ilerde daha detaylı güzel yazılar hazırlarız.