Daire Tadilatı

Daire tadilatı bir çok işi içinde barındırır. Elektrik ve su tesisatını yenilemekte bu çalışmalara dahildir. Dikkat edilecek en en önemli şey işleri doğru yöntemlerle yapmaktır.

Daire yenileme işlerinde duvar kırımı, mutfak tezgahı yenileme, banyo kırım, klozet lavabo değişimi vb. çalışmalar çıkabilir. Daire tamir hizmeti sunan bir çok usta veya firma bulmak mümkün. Önemli olan doğru malzeme ve yapacak ustayı seçmek.

Daire Tadilatı
Daire Tadilatı

Çoğu insan zamanla evindeki banyo, mutfak ve odalarda yenileme ihtiyacı duyar. Bazen bu zorunlu bir ihtiyaç olur veya keyfi değişiklik isteği ile de olabiliyor.

Eski tarz evlerde su tesisatı ve elektrik tesisatının yenilenmesi yerinde bir karar olur. Su tesisatlarında kullanılan bazı ek metal parçalar kalitesiz bir ürünse suya devamlı pas karıştırır. Elektrik tesisatlarında da topraklama eksiği varsa buda büyük tehlikeler doğurabilir.

Kapılar, pencereler, musluk-bataryalar, zemin kaplamaları vb. şeyler çeşitli sebeplerle kullanılmaz duruma gelebiliyor. Bunların yenilenmesi veya onarımları bazen olmazsa olmazdır.

Ev tamiri işlerinin çoğunu kendin yap modeli ile mülk sahipleri yapabiliyor. Ama bir çok onarım ise kalifiye bir uygulayıcı (yüklenici) mutlaka ister. Bu tür işler zaman alıcıdır o yüzden sabır gerektirir.

Periyodik küçük ev bakımları ilerde doğabilecek ciddi maliyetleri önler. Örnek balkon kapısından sızan yağmur suyu zamanında müdahale edilmese parkelere ve boyaya büyük zarar verir. Ayrıca küf oluşumundan kaynaklı çeşitli sağlık problemleri getirme potansiyeli de var.

moloz atımı
moloz atımı

Doğru yapılan ev tadilatları yaşam konforuna ve mülk değerine fazlası ile katkı sağlar. Aksi durumlarda o ev bir çok açıdan değer kaybeder.

Ev tadilatlarında en önemli engellerden biri bütçe yetersizliğidir. Diğer bir sorunda insanların zaman ayırmak istememelidir. Bu tür işler zahmetli geçebildiği için çoğu kişi ertelemek ister.

Daire tadilat fiyatı al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

Daire tadilatı öncesi iyi bir araştırma yapılarak nelerin yapılacağı listesi belirlenmelidir. Sonrası doğru zamanda ve doğru yöntemlerle çalışma başlatılmalıdır. Çünkü yanlış yapılan tadilatlar büyük sıkıntılar yaratır.

Günümüzde teknolojisi sayesinde onlarca uzmana ulaşmak daha kolay. Sizde bu tür ihtiyaçlarınız için en az bir kaç yerden fiyat alın ve neler yapılması gerektiği konusunda bilgi edinin. Sağlıklı bir iş yürütmeniz açısından önemli olanı yapmanız gerekecek.

tadilat
tadilat

2024 Ev Tadilat Fiyatları

Evin büyüklüğüne göre çok değişken olur maliyetler. Ev tadilat fiyatları ortalama bir rakam verirsek eğer 80 bin ile 2 milyon ₺ arası genelde oynamalar olur. Bu oynamanın bir çok sebebi vardır, örnek daire komplemi veya kısmimi onarıma girecek vb. diyebiliriz.

İlk iş kırım ve moloz atımı ile başlar, bu ortalama maliyeti 25 bin ₺’yi bulur. Tüm tesisat eksikleri giderildikten sonra yer döşemeleri yapılır. En son olarak da alçı boya işleri yapılır.

Bir çok kalem iş arka arkaya yapılacağı için işinin uzmanları tarafından organize edilmesi şarttır. Evin tamamen veya kısmi tadilatı önceden net belirlenmeli. Banyo – mutfak tadilat, boya badana, kapı pencere, duvar örme – yıkım, fayans döşeme vb. tüm işler sistematik bir şekilde yürütmek gerekir.

Alçıpan ve asma tavan işleri komple ev yenileme hizmetlerinde sıkça yapılan bir çalışmadır. Ayrıca kartonpiyer ve çıta uygulamaları ile dairenin estetik grünümü iyileştirebilir.