Teras Yalıtımı

Teras yalıtımı hassaslık isteyen bir iştir. Firmamız teras su izasyon işlerinde profesyonel ustaları ile İstanbul’da hizmet vermektedir. Açık teras alanları genelde sıkıntıları vardır. İzolasyonun kesin olması için listemiz; 1- Doğru malzemeler ve bunların doğru sarfiyatı 2- Doğru uygulamayı bilen ve bunu severek yapacak bir usta 3- Doğru zaman ve hava şartlarında bu işi yapma

Piyasada birçok markanın her ihtiyaca göre çeşitli teras izolasyon ürünleri var. Bunlar çimento ve akrilik veya farklı özeliklerde olabiliyor. İki bileşenli hem çimento hem akrilik esaslı olanlar veya tek bileşenli farklı özelliktede olabiliyorlar. Tam esnek veya yarı esnek olan, üzerinde gezilebilen veye gezilemiyen, uv güneş ışınlarına dayanıklı olan veya olmayan, araç trafiğine uygun olan veya olmayan gibi listeyi uzatabilirz.

Beton yüzeyler üzerine içten ya da dıştan uygulanan (negatif-pozitif) su yalıtım malzemesi olarak BASF Yapı Kimyasalları markası Master Builders Solutions bir çok özellikte her ihtiyaca göre ürünlerini bulmak mumkun. Sızıntı ve yüzey sularına karşı etkili çözümler üreten başka bir kaç üretici marka daha var. Pakhat izolasyon olarak bu marka ürünleri tavsiye etmemizin sebebi bilindik marka olması ve en önemlisi malzeme teknik föylerinin detaylı kolay ulaşılabilirliğidir. Bazı markaların ürün teknik özellikleri eksik yetersiz yazılıyor, sonra acaba yapılan izolasyonnun üstünden araba geçerse bozulurmu, acaba boyalı yüzeydede kullanılırmı veya su depolarındada kullanılırmı gibi benzer soru işaretleri olur.

Teraslarda kullanılan BASF’nin global yapı kimyasalları markası Master Builders Solutions ürünlerinden 2 örnek; MasterSeal® 525 Set, Çimento ve Akrilik Esaslı, İki Bileşenli, UV Dayanımlı, Esnek Su Yalıtım Malzemesi ve MasterSeal® 390 Akrilik Reçine Esaslı, UV Dayanımlı Su Yalıtım Malzemesi Çimento ve Akrilik Esaslı, İki Bileşenli, Negatif – Pozitif Yönden Uygulanabilen, Tam Esnek Su Yalıtım Malzemesidir.

Teraslarda su yalıtımı sağlayabilen bir ürün, çatı gizli derelerinde hayli hayli suyu keser. Teras izolasyonu dereye göre biraz daha zor, çünkü üzerinde gezilebilir veya yükte konulabiliyor. Su izolasyonu en zor olan işlerden biride altı otopark olup üstü basketbol sahası veya bahçe olan yerlerdir.

Teras izolasyon firmaları içinde en iyi olmak kolay değil, bizde bı yolda emin adımlarla hizmet veriyoruz. Teras su izolasyonu yada diğer deyişle teras su yalıtımı profesyonelik isteyen bir iş dalıdır. Bazen en izolasyoncu bile sıkıntılı olan bir alanı keşfetmekte zorlanabilir.

Pakhat Logo

İstanbul’da bir çok teras su izolasyon işini başarı ile yaptık ve yapıyoruz.

Sizinde teras yalıtımı sıkıntınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pakhat Yapı İzolasyon (Mehmet Çakmak) , İstanbul Tel: 0216 508 1840 , WhatsApp: 0533 201 8163 , E-mail: info@pakhat.com

Not: Pakhat internet sitesi içeriğinde yer alan yazı, resim, görüntü, fotoğraf, video vb. Pakhat İzolasyona ait olup izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.