Bodrum Sığınak Tadilatı

Bodrum sığınak tadilatı binanın konforu için kaçınılmaz olarak yapılması gereken bir iştir. Çünkü bakımsız bodrumlar bakteri, küf ve haşereler için yaşam alanı olur.

Açıkta geçen lağım borularında bir çatlak ve sızıntı varsa o bodrum en tehlikeli bir alandır artık. Böyle durumlarda dayanılmaz bir koku ve mikrop alanı yaratılmış olur.

Bir bodrum veya sığınakta yapılacak en güzel şey temiz düzenli tutmaktır. Eşya konulacaksa eşya alanları belirli yerlerde olmalı. Gelişi güzel dağınık eşya konulması da mikrop açısından üreme yeri olur.

Bodrumlarda pencere veya havalandırma yoksa mutlaka bir çözüm üretilmeli. Hava sirkülasyonu her açıdan iyidir. Tabi bu havalandırma böceklerin geçemeyeceği şekilde filtreli olmalı.

Bodrum tadilat fiyatı al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

Sığınaklara koku yapan eşyalar koymamakta fayda var. Duvarlardaki çatlak ve delikler onarılmalı ki haşerelere yuva olmamalı. Bu tür bakımlar yapı konforu ve emlak değeri açısından da çok faydalıdır.

Bu tür alanların nemli olması bina temeli açısından büyük risk taşır. O yüzden acil olarak temel su izolasyonu hemen yapılmalı. Ayrıca bu işlem depremlere karşı binayı daha güçlü kılar.

Bodrum sığınak tadilatı yukardan bahsettiğimiz sebeplerden dolayı aksatılmamalı. Bu tür alanlara çocukların giremeyeceği şekilde kilitli olmalı. Çünkü çocuklar veya bir sarhoş biri kuytu olması açısından pisletebilir. Bu tür sıkıntılar iş yaptığımız müşterilerimizin başına sık gelen şeyler.

Otomatik ışıklandırma bu tür alanların daha konforlu ve güvenli olmasını sağlar. Bu tür yerler bakımsızsa pirelerin yuvalanma ihtimali de var. Eğer fare ve kedi varsa bu tür yerleri pireler sever. Siz siz olun uzun süreli bakımsız kalmış yerlere dikkatli girin.

Bodrumlarda beton korozyona uğramışsa çıkan tozu asbest kaynaklı hastalıklara yol açabilir. O yüzden bodrum temizliğinde toz maskesi takılması faydalıdır.

Düzenli aralıklarla bodrum bakım ve boyanması yukarıdaki bahsettiğimiz sorunların çoğunu ortadan kaldırır. Bu yazıda bahsettiğimiz tüm şeyler tadilatın bir parçasıdır.

Maalesef bazı ortak mülkiyetli binalarda çeşitli anlaşmazlık ve muhalefetten dolayı bu tür alanlar harabe haline gelebiliyor. Buda ciddi anlamda yaşam alanlarını etkiler.

Bu yazıyı keyifle okuduğunuzu umuyoruz, eğer öyleyse bizi takibe alın. Daha profesyonel güzel makalelerle karşınızda olmak için çok istekliyiz. Kalın sağlıcakla, kendinize iyi bakın