Çatı Yenileme Hizmeti

Sandviç çatı çalışması, Ümraniye 2021 Ağustos, Mehmet Çakmak

Çatı yenileme hizmeti inşaat sektöründe en çok aranılan işlerden biri. Çünkü bir yapıda bu tür işler sonraya bırakıldığında ciddi zararlara yol açar.

Bu hizmeti başarı ile yürüten bir kişi ve kuruluş mevcut piyasada. Buda piyasada bir çok kaliteli işlerin yapılmasına kaynaklık eder.

Eski çatıları yenilemenin onlarca yolu vardır. İhtiyaca göre bazen lokal veya komple yenilenir. Genelde lokal yenime işleri sık yapılır.

Çatıda en çok yenileme yapılan işler; oluk dere , çatı su izolasyon kaplaması, baca kenarları izolasyon yenileme vb. hizmetlerdir. Bunlar içinde birincisi çatı izolasyon ihtiyaçlarıdır. Bazen çatılar iskeletine kadar değiştirme ihtiyacı doğabiliyor.

Çatıda en çok yapılan yenileme hizmeti dış su izolasyon kaplamasıdır. Ağır hava koşullarına karşı koyan kısmı öncelikle dış katmanıdır. O yüzden düzenli yenileme ve bakımının yapılması şart.

Çatı Yenileme Hizmeti Almadan Önce?

• İyi bir araştırma yapılmalı (bu işi yapabilecek firma veya ustalar konusunda)
• Düzgün bir keşif yapılarak nelerin yenilenmesi gerektiği belirlenmeli
• Doğru hava ve iklim koşullarında çalışma başlatılmalı
• Kaliteli malzemeler seçilmeli
• İşi yapanlar tecrübeli olmalıdır
• İş aceleye getirilmemelidir.
• İşin sonunda sızdırmazlık testi mutlaka yapılmalıdır

Bu hizmeti işinde uzmanlaşmış firma veya ustalar yapar. Aksi takdirde acemice yapılan çalışmalar yapılan emeğin çöpe gitmesini sağlayabilir.

Seçim yaparken referansları iyi incelemeniz her açıdan iyidir. Çünkü piyasada maalesef çok acemiler var. Tabi seçimin birinci kriteri fiyat kısmıdır ama bazen yanıltabiliyor.

Bilmiyorum yok, her şeyi bilirim mantalitesi çok yaygın maalesef. Örnek; adres sorarsın birine bilmiyorsa da, biliyormuş gibi bir yerleri tarif etme mecburiyetinde hisseder kendini. Bu durum acaba sadece bizim toplumda mı var merak ediyorum.

Kadıköy Feneryolu’nda çalışırken 2019 yılı

Çatı yenileme işleri tehlikeli midir? Çalışan usta için son derece tehlikeli bir iştir. Ama çoğu ustaya sorarsan bunun farkında bile değil ve tehlikesiz bir iş der. Çoğu ölümlü kazalarda bu tür aşırı özgüven kaynaklı iş güvenliğini hiçe sayma durumlarında gelir.

Bazı izolasyon malzemeleri montaj öncesi kay kay gibi insanın altında kayar ve tehlikeli bir durum oluşturur. Örnek osb tahtasının parçaları eğimli çatılarda montajsız sabit değil ise üzerine basıldığında buzda kaydırır gibi insanı alıp götürür.

Yukarda bahsettiğimiz kayma etkisini bazı membran çeşitlerinin parçaları da yapıyor. O yüzden çatılara çıkarken veya çalışırken çok dikkat etmek lazım.

Çatı yenileme fiyatı al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

İş hayatım boyunca şükür ölümlü hiç bir kaza yaşanmadı işlerimde ama tehlikeler atlattık. Kazalardan korunmanın en önemli kriteri iş güvenlik kurallarını uymaktır.

Uzun yıllar çatı işlerinde yoğun olarak çalıştım ve bazı tecrübeler edindim. Şimdilerde ise bu blog sayfam aracılığı ile edindiğim bilgileri ara ara paylaşmak istiyorum. Bunu yaparak kendimi daha mutlu hissettiğimi fark ettim.

Umarım hazırladığım bu yazı faydalı olmuştur sizler için. Daha faydalı yazılar nasıl yazarım diye düşünüyorum şimdi. İleriki zamanlarda daha güzel yazılar hazırlamak amacındayım.