Çatı Yükseltme

Çatı yükseltme hizmeti İstanbul gibi devasa büyük bir şehirde bir ihtiyaçtır. Çünkü bir çok insan eski çatılarını yükseltmek isteyebiliyor. Bu ihtiyacın giderilmesini başarılı şekilde sağlayan bir çok firma ve kalfanın olması piyasa açısından iyidir. Çünkü daha da kaliteli işlerin ortaya çıkmasına vesile olur.

Sektörde güçlü, dürüst ve profesyonel rakiplerin varsa çok şanlısın demek. Kendini geliştirmek ve daha iyi olmak için elinde büyük bir sebebin var. Bu tür durumlar hayatın her alanında tembelliği ve vasat işleri bitirdiğini düşündüğümüz için belirtmek istedik

Çatı Yükseltme Nasıl Yapılır?

  • Yasal izinler alınmalıdır
  • Mevcut eski çatı sökülür uygun bir yere malzemeler aktarma yapılır. Çatının üzerine geldiği kenar duvarlar ihtiyaca göre yükseltilir. Tekrar çatı iskeleti montajı yapılır. En son istenilen şekilde kaplaması yapılır.
  • Ayrıca kriko ile çatıyı bozmadan yükseltmede yapılır. Bu iş biraz risklidir, her çatıda randıman vermez. Bazı çatılarda ise uygulanması kolaydır.

Çatı Yükseltme Neden Yapılır ?

  • Çok basık ve kısa çatılar rahatsız eder
  • Eşya koymak için (Depo, ardiye)
  • Teras ekleme amaçlı
  • Oda kazanmak, çatı altına daire veya işyeri yapmak için vb.
  • Su deposuna veya asansor kulesine yer açmak
  • Çatı eğimini biraz daha yükseltmek için. Yağan kar üzerinde fazla birikmeden aşağıya kayması için

Çatı yükseltme, teras kapatma, kuşluk, baca, aydınlık, çıkış kapağı yapımı

Fiyat Teklifi Al

Bu tür işlerde ucuz ve pratik olması açısından genelde taşıyıcı iskelet demir veya kereste kullanılır. Çatı kaldırma işleri yapılırken hangi malzemelerin kullanılacağı iyi hesaplanmalıdır. Çalışma yapılmadan önce hava şartları göz önünde bulundurulmalıdır.

Çatı yükseltme maliyeti nedir?

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

Tasarım Öğeleri

Yükseltme seviyesini planlamak, İyi malzeme seçimi, dayanıklı olması için doğru uygulama ve profesyonel bir kalfa olması. Yükseltme yapmadan önce çatı şeklinin kırma, kelebek, tek eğimli, kemerli, kubbeli veya üçgenmi olacağı karar verilmeli.

Çatı kaplama onlarca çeşit malzeme ile yapılır. En iyi çatılar ısı, yangın ve ses yalıtımıda sağlayan çatılardır. Çatılar duvar, kolon ve ayaklar üzerine oturabildiği gibi, doğrudan doğruya zemine de dayanabilir. Aslında tüm çatıların iki ana parçası vardır. Bunlar taşıyıcı iskelet ve dış kaplamasıdır. Çatı kaldırma yapılırken bu iki ana parça üzerinden plan yapılmalıdır