Fileli Sıva Tamiri

Fileli sıva tamiri 2021 Pendik

Eski binalarda kendiliğinden oluşan sıva sorunlarının zamanında fileli sıva tamiri yapılması önemlidir. Çünkü ufak bir çatlak zamanla sıvaların kendiliğinden düşme safhasına kadar getirebilir.

Donatı filesi yada derz bandı bu tür onarımlarda kullanmak her açıdan çok faydalıdır. Harcın daha iyi tutunmasını ve dayanımını artırır.

Eski çağlarda dan beri yapılarda harç olarak kullanılan çamurun iyi olması için içlerine saman ot vb. bir çok şey katılmıştır. Modern çağlarda ise çimento kullanımı ile birlikte metal rabis sıva telleri ve fiberglass mesh sıva fileleri ortaya çıktı.

Maliyetinin düşük olması, uygulaması kolay olması açısından günümüzde en çok fiberglass fileler en çok tercih edilir. Binaların renovasyon işlerinin başarılı olması için fileli sıva onarımları mutlaka yapılır.

Fileli sıva tamiri nasıl yapılır? (dış cephe)

• Zeminde gevşek sıva ve boya olmamalı
• Uygulama yapılacak alanın fırça ile tozu alınmalı veya su ile yıkanmalı
• Tamir öncesi çimento esaslı korozyon önleyici astar sürülmeli
• Kaliteli hazır tamir harçları kullanılması faydalı
• Kullanılacak file dış cephe sıva filesi olmalı
• Kırın geniş ise EPS köpük parçaları ile harca takviye yapılmalı
• Komple fileli sıva yapılacaksa alt zemin her bir m2 si iyi hazırlanmalı

Kendiliğinden düşmeye meyilli sıva kırımı 2021 Pendik

Bu tür dış cephe onarım işleri genelde sepetli mobil vinç, kurma iskele veya elektrikli asma iskele ile yapılır. Bazen acil durumlarda endüstriyel dağcılık yöntemi de yapılabiliyor. Ama sağlıklı yöntemler ilk saydığımız üç yöntemdir.

Hazır tamir harçlarının tercih edilmesinin sebepleri çoktur. Çünkü elle karma sıvadan biraz daha hafif, daha kaliteli ve ölçüsü her zaman standarttır. Elle karma sıvadan kastımız çimento ve kumu birleştirip ustanın harç yapmasıdır.

Bina dış tadilatları aksatılmadan zamanında yapılaması lazım. Çünkü daha sonra kendiliğinden sıva düşmelerinden can ve mal kaybı olabilmekte maalesef. Bu aynı şekilde giydirme kompozit kaplamalar içinde geçerlidir.

Giydirme kompozit levhalar yanlış montajı yapılmış ise zamanla kopup düşebiliyorlar. Bunların düşmesi bazen ölümcül sonuçlar doğurur. Bina dış cephe kaynaklı her yıl binerce insan dünya genelinde can vermekte.

Fileli Sıva Fiyatı Al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay