Sepetli Mobil Vinçle Dış Cephe Onarım

Erenköy Kadıköy, Dış Cephe ve çatı saçağı alnı sepetli mobil vinçle lokal onarım fileli sıva 2020

Mobil vinçle cephe onarım İstanbul’da özellikle çatı saçak dış parapet alın ve tavanlarında başvurulan bir yöntem. Çeşitli sebeplerle sıva beton donatısı korozyona uğrayarak sıva parçaları kendi kendine düşme olabiliyor maalesef.

Dış cephe mobil vinçle tamir hem pratik hem de hızlı olan bir işlemdir. O yüzden bir çok yerde tercih edilen bir seçenektir. Sepetli vinçle dış cephe sıva tamiratları lokal işlerde hızlı bir şekilde yagınlaşmaya başladı.

Binalarda sıva ve beton parçalarının kendiliğinden düşmesi yüzünden her yıl çok sayıda kaza meydana geliyor. Kötü malzeme, kötü işçilik vb. sebeplerden kaynaklı oluşan çatlaklardan beton-sıva iç kısmına düzenli sızan sular bu sıkıntıların temel sebebidir.

Mobil vinçli dış cephe tamir fiyatı al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

Ayrıca bazen bina balkonları da çeşitli sebeplerle komple düşebiliyorlar maalesef. Bu konu üzerinde de ayrı bir yazıda durmak lazım.

Mobil vinçle cephe onarım pahalımı?

Küçük lokal işlerde iskele kurulması ile karşılaştırıldığında çok ucuza geliyor. Ama komple bina onarım boyamada tam tersi iskeleye göre pahalıya gelir.

Dış cephe onarımcılar vinçleri vinç şirketlerinden günlük kiralarlar. Kendi bünyelerinde vinç bulundurmaları gereksiz olur. Çünkü her zaman vinçli işler çıkmaz, genelde iskeleli işler yoğun olur.

Vinç kira ücretleri vincin çıkabildiği yüksekliğe göre belirleniyor. Mesela 25m kadar çıkabilen ile 75m kadar çıkabilen vinç kiraları çok farklıdır. Vinç ne kadar yükseğe çıkıyorsa gövdesi de paralel olarak büyük olur.

Acıbadem 2019

Sepetli mobil vinçle dış cephe onarım güvenlimi?
En az dış cephe iskelesi kadar güvenlidir. Eski bakımsız ve sertifikasız bir vinç olmadıktan sonra hiç bir sıkıntı olmaz.
Birde tercrübeli bir vinç öperatörü kullanmalı çünkü acemi birisi ani manevralarla ustaları tehlikeye atabilir.

Bir çok zaman iskele kurulumu bina sakinleri içinde riskli oluyor. Çünkü bazen hırsızlar iskeleden tırmanıp pencere ve balkon kapısından içeri girip hırsızlık yapabiliyorlar.

Vinçli tamiratlar binalarda en çok nerde yapılır?
Balkon dışlarında ve çatı saçaklarında en çok bu tür tamiratlar olur.

Dikkat edilecekler neler?
• Bu işlerde çevre ve çalışan iş güvenliği vb. konulara dikkat etmek lazım
• Saçak ve balkon parapet betonlarının içindeki demirler korozyona tam uğramışsa cephe sıva betonun bir kısmı en ufak bir dokunuşla blok halinde büyük parçalar halinde düşebiliyor
• Güvenli bir şekilde gevşek bozuk sıva ve beton parçaları cepheden koparılmadığı zaman büyük bir tehlike oluşturur. O yüzden çevre güvenliği alınarak, vinç sepeti alta olacak şekilde gevşek parçalar yavaş yavaş alınmalıdır
• Çoğu yazımızda belirtiğimiz gibi burada da doğru malzeme ve işçilik olmalı
• Tamir harcı fileli olmalı ve öncesinde altına çimento esaslı beton donatı korozyon astarı sürülmeli