Dış Cephe Onarım Boya

Dış cephe onarım boya hizmeti veren firma olarak referansa dayalı bir sistemle tercih ediliyoruz genelde. Her referansının arkasında duran bir firma olarak anılmak bizlere gurur veriyor. Dış cephe tadilat işlerinde firmamız en iyi şekilde kendisini geliştirmeye devam ediyor.

Hizmetlerimiz; Dış cephe çatlak onarımı, dış sıva onarımı, dış cephe boya tamiri, dış cephe yıkama, dış cephe kabarma giderme, dış cephe su izolasyonu, dış cephe lokal onarım, dış cephe kısmi sıva onarım boya, fileli sıva, dekoratif sıva, söve, cephe köşeteşı, cephe pencere taç söve, dış cephe fuga onarımı, dış cephe görsel çalışma, dış cephe süs görsel figür, dış cepe boru onarımı. dış cephe tadilat, dış cephe tamir vb. hizmetler.

Sizinde dış cephe tamir işiniz var ise bize ulaşın. Dış cephe sıva tamir boya işinleriniz ücretsiz keşif yapıyoruz. Kredi kartı ve senetle taksitli ödeme seçenekleri sunuyoruz.

Dış cephe onarım hattı Pakhat  👉 İletişim: 0216 508 1840 – 0533 201 8163  –  info@pakhat.com

Ümraniye dış cephe onarım boya Hürriyet Evleri Sitesi 2. Blok 2018 yılı çalışırken

Aşağıdaki paragraflarda Pakhat olarak kısaca cephe tamiri ile ilgili fikir ve görüşlerimizi sizinle paylaşmak istedik. Diğer yazılarımızdada belirtiğimiz gibi bir yapı için 10 ile 15 yılda bir dış boya sıva onarımları yapılıp boyası yenilenmelidir. İklim koşulları cephelerde zamanla yıpranmalara sebep olur. Örnek uv/güneş ışınları ve nem benzeri faktörler bu yıpranmayı hızlandırır.

Piyasada onlarca marka dış cephe onarım ürünleri ve boyaları vardır. Bize göre dış cephe boyasında aranacak ilk özelliklerden biri uv yani güneş ışınlarına ne kadar süre dayanacağıdır. Herzaman için markalı bir ürün tercih etmek daha çok güven veriyor. Pakhat olarak dış cephe onarımında beton donatı korozyon önleyici tavsiye ediyoruz. Özellikle Basf Master Builders Solutions ve Sika ürünlerinde beton güçlendirme onarım harçları gayet nitelikli ürünler.

Dış cephe onarımında temel püf nokta; Uygulamayı yapacak firma veya usta yapacağı işinin ehli olmalı. Bina cephesine doğru teşhis konulmalı. Tamir öncesi yüzey hazırlama doğru yapılmalı. Sırası ile doğru malzemeler ve doğru şekilde kullanılmalı. Dış cephe püf noktalar kendi görüş ve tecrübelerimize dayanarak yazdık.

Dış cephe tamiri nasıl yapılmalı? Uygulama öncesi zemin hazırlığı çalışması iyi yapılmalı. Kendini taşıyamayan altı boş zayıf sıva ve boyalar kazınarak dökülmeli. Gerekirse cephe basınçlı su ile yıkanmalı, Yüzeylerde aderansı azaltıcı, yapışmayı engelleyici toz, kum ve yağ vb. maddeler varsa temizlenmeli, Dökülmeden kaynaklı ortaya çıkan donatı demiri jet-spral ile temizlenerek korozyon önleyici sürülmeli. Dış cephe sıva onarımı yapılacak alana önceden beton korozyon önleyici sürülmeli. Derin çatlaklar V şeklinde açılıp içi temizlendikten sonra korozyon önleyici astar sürülüp, derz bandlı tamir harcı – macunu ile dolgusu yapılmalı. Korozyon astarı burda kilit görev yapar. Tamir harcı kesinlikle hazır fabrikasyon kaliteli tamir harçları kullanılmalı. Pakhat olarak elyaf takviyeli tamir sıvalarını tavsiye ediyoruz. Kılcal açılamayan çatlaklar üreticisi güven veren ve tam esnek dış cephe macunu ile tamir edilmeli. Boya öncesi kesinlikle dış mekan astarı sürülmeli ve kaliteli olmalıdır. İşi yapacak ustanın veya firmanın yapacağı işin nasıl yapılacağından emin olması lazım. Firma işi iyi takip etmeli, gözden kaçan bir hata zamanında tespit edilmeli.

Kısaca değindik yukarda bazı genel konulara detaylı bilgi için bize ulaşın. Fikirlerinizi bize iletmenizden mutluluk duyacağız.

2019 yılında dış cephe onarım boya yaparken