rutubet küf

Nem ve Rutubet

Nem ve rutubet çözümü bir yapı için önemlidir. Binalarda korozyonu hızlandırarak zarar verir. kısatltmasnada sebep olur. Kötü sonuçlarından biride küf oluşumudur. İnsan sağlığınada olumsuz etkileri var.

Kesin çözüm üretiyoruz Pakhat olarak. Rutubet çözüm uzman ustasıIsı hşzmetinizde. Fiyat teklifi iste.

Bu tür sıkıntıların dört ana nedeni vardır.

Rutubet ve nem nedenleri


1- Duvarın dışında (dış çatlak kaynaklı, temelden, tesisatlardan) gelen su rutubet yapar.
2- Soğuk havalarda iç mekan sıcak olduğundan duvarda ısı yalıtım yoksa ani sıcak soğuk değişiminden yoğuşma yapar duvar. Bu drumda rutubetin sebebi normal havada duran su buharından kaynaklanır. Isı yalıtım varsada yetersizsiz ise rutubet kararma gine olur.
3- Yetersiz havalandırılamayan iç mekanlarda rutubet ve küf oluşur. Bu bağlamda yemek, çay, çamaşır kurutma vb. kaynaklı su buharı rutubete küfe sebep olur.
4- Yalıtımı iyi olmayan pencere çerçeveleri ve camları küf ve rutubete sebep olur. Bu tür rutubetler genelde cam kenarlarında olur. Bir pencerenin su izolasyonu çok iyide olsa bile eğer, ısı yalıtımsız ise bu pencerede oluşan aşırı yoğuşmadan dolayı damla damla su aktığı bile olabiliyor.

Nem ve rutubet nasıl önlenir?


1- Duvarın dışında (dış çatlak kaynaklı, da yetersizsiz ise rutubet kararma gine olur.


 

Bir evde nem önleyici geçici yöntemler
Evin belirli yerlerine konularak nemi azaltan maddeler koyma, bunlar deniz tuzu, kedi kumu, karbonat, rutubet önleyen torbalar – tabletler, rutubet önleyen diğer malzmeler. Küf ve mantarlara karşı koruyucu özellikte boya ile duvarı boyamak. Limon kolonyası veya sirke ile duvaları silme vb.

Küf neden olur?


Ana çözümü ısı ve su izolasyonun binanın dış cephe, çatı, temel betonu ve pencere cam çerçevesinde olmasıdır. Ayrıca yalıtımsız çontası eksik veya tek camlı pencere cam sistemleride neme-küfe sebep olur. Tam su izolasyonlu bir binada yaşam yoksa, kışın içerisi ısıtılmıyorsa nem rutubet olmaz, ısı yalıtım olmasada. Ama kışın bu binayı içerden ısıtırsanız ısı yalıtım olmadığından sıcak soğuk çarpışması sonucu duvarda yoğuşma olur ve nem oluşur. Bir bina veya evin içini düzenli havalandırmak aşırı olmayan rutubet durumlarını engeller. Detaylı bilgi için Pakhat Usta’ya ulaşın lütfen.ve Nemden dolayı oluşur . Nem olmadan mantar oluşmaz. Rutubet ve nem neden olur sorusunun cevabınıda yazının ilk paragrafında cevapladı

Küf nedir?

Nem ve ısının etkisiyle oluşan mikroorganizma mantarlardır. Nem etkisi ile binlerce çok küçük mantarın bir araya gelmesiyle duvar vb. bir çok maddede küf oluşabiliyor.

Alo nem rutubet hattı İletişim: 0216 508 1840 – 0533 201 8163  –  info@pakhat.com