Temel Perde Yalıtımı

Bir yapı temelden ciddi anlamda korozyona uğramışsa telafisi zor ve masraflıdır. O yüzden temel izolasyonu en az dış cephe izolasyon kadar önemlidir. 2000’li yıllardan sonra İstanbul’da yeni yapılan binaların %90’nında doğru temel yalıtımı yapıldığını düşünüyorüz. Diğer kalan yapılarda ise yanlış malzeme veya işçilikten kaynaklı izolasyon sıkıntıları var temellerde. Birde malesef bina temelinde hiç izolasyon uygulaması yapılmayan binalarda var, ciddi anlamda korozyon bu tip binalarda olur.

Temel papuç betonuna kadar mutlaka sürme ve mebran şeklinde su izolasyon malzemeleri uygulanmalı. Veya karma; hem sürme onunda üzerinede mebran uygulanabilir. Burda önemli olan bir önceki cümlemizde belirtiğimiz seçenekler değil asıl olan seçilen seçeneğin doğru yapılıp yapılmadığıdır bizce 👇

  • Malzeme markası ve kaç kat uygulanması gerektiği önemli. Piyasada malesef çok işlevsiz merdiven altı üretim ürünlerde var.
  • Malzeme uygulama prosedürünü (teknik föy) iyi bilinmesi gerekir; örnek uygularken katlar arası ne kadar beklemen gerektiği veya hangi hava koşullarında çalışılması uygun vb.
  • Yukarda bahsedeceğimiz seçenekleri çoğaltabiliriz.

Aslında buralardan ısı köprüleri oluşacağından ısı yalıtımda yapmakta faydalıdır temel perde betonunda. Bu yazımız genel ön bilgilendirme amaçlıdır, detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin. Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın. Her türlü ticari ve teknik yardıma hazır olduğumuzu belirtir, hayatınızda başarılar dileriz.

Pakhat’dan temel perde yalıtımı teklifi al alo usta 👉 0533 201 8163 , 0216 508 1840 , info@pakhat.com , Firmamızın merkezi İstanbul Anadolu Yakası’nda. Tüm çevre illerde temel perde beton su izolasyon hizmeti veriyoruz.

Universal Hastaneler Grubu Çamlıca Alman Hastanesi

Universal Hastaneler Grubu Çamlıca Alman Hastanesi / 2012 yılında çalışırken