Sundurma Yapımı

Sundurma nedir ?

Yağmur, güneş vb. etmenlerden korunmak amaçlı bir yapı veya geçitin girişine genelde arkası duvara verilerek yapılan ön cephesi açık, üstü örtülü küçük küçük saçak çatı benzeri yapıdır. Bütün duvarı boydan boya kaplayan büyük boyutlardaki sundurma türlerine veranda denir.

Sanal 3d modellenmiş bir sundurma örneği.

Sundurma nasıl yapılır ?

Karkası ( iskeleti ) metal, kereste – ahşaptan veya betondan olabiliyor. Yeni gelişen sanayii birlikte farklı malzemelerde iskelette kullanmak mümkün. Ekstra ustalık isteyen bir iş değil normal çatı, ahşap veya demir kaynakçı ustalar yapabilir. İskeleti ağaç ise ahşap ustası, metal ise sıcak demir ustası yapmalı.

Sundurma modelleri istenilen ölçü ve şeklide onlarca hatta yüzlerce modelde yapmak mümkün. Çünkü insanlar sundurmanın güneş ve yağmurdan korumasının yanında şık, benzersiz, değişik model ve mimaride de isteyebiliyorlar.

Markiz ve kanopi de mimaride sundurmaya yakın anlamlarda bazen kullanılan terimler, ama tam olarak sundurma ile aynı anlamları taşımaz. Benzer görevleri var, mesela markiz pencere üstlerine daha çok yapılır. Dilimize giren eş anlamlı olan bazı yabancı kelimeler zamanla eşanlam bütünlüklerini kaybedebiliyor.

Bizde bu yazımızda kısaca bilgi dağarcığımızın yettiği kadar bişeyler yazmaya çalıştık. Eksiklerimiz olabilir bu konuda fikir ve görüşleriniz varsa bize iletirseniz memnuniyet duyarız. İnsanlara bilgi açısından faydalı olabilecek makaleler hazırlaayabilirim derseniz bunu yapı izolasyon bloğumuzda mutlulukla yayınlamak isteriz.

Sundurma yapımı genelde teraslarda ve bina giriş önleri vb. yerlerde daha çok yapılır. Bizde firma olarak bu tür işlerin uygulama hizmetini veriyoruz. Uygun fiyat ve ödeme kolaylıkları için bize ulaşın. Pakhat: 0216 508 1840 – 0533 201 8163 İzolasyon ve Tadilat İşleri 1Elden Hizmet.

Ticari ve teknik çalışmalarda görüşmek dileği ile, hayatınızda başarılar dileriz.