Çatı Tadilatı

Me ( Mehmet Çakmak) is working

Çatı tadilatı beklemeye gelmez. Çünkü işin içinde su oldu mu büyük sıkıntılar çıkıyor. Düzenli çatı bakım ve onarımı yapılmayan çatılar zamanla çürür ve haşerelere yuva olur.

Çatı içinde açıklıklar varsa kuşların yuva yeri olur. Kuş pisliği ve sesleri bir noktadan sonra rahatsızlık vermeye başlar. Bizce çatı sağlığı için en az 2 yılda bir çatı üstü ve altı temizlenmeli. Ayrıca en az 10 yılda birde genel bakımı yapılmalı çatıların.

Çatı tadilatı piyasada fiyat açısından bir çok sebep kaynaklı çok farklılıklar gösterir. Kullanılacak malzemenin çeşidi ve tadilatın genişliği burada belirleyici olur.

Çatı kelimesinin anlamını yada etimoloji kökeni nedir diğer bir yazımızda belirtmiştik. Ancak merak edenler için tekrar burada da kısaca yazalım .

 Proto Hint-Avrupa dil ailesinde mekan, yer ve yapmak anlamlarına gelen cîh, ch, ca, ça, çê kelimelerinden türemiş olduğu söylenir.

Aslında bu sözcükler bir ana kök sözcükten evrimleşmişler.

Örnek sanskritçe’de çhat ve çhatra sözcükleri bir yeri örtmek birleştirmek anlamlarına gelir.

Hintçe’de çhatra şemsiye, çadır, gölgelik, koruma anlamlarına geldiği için Hinduizm’de kutsal bir kelimedir.

Çatı tadilat fiyatı al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

İnsanlar bu tür tadilatları yapmak istediklerinde haklı olarak iyi bir uygulayıcı ve uygun fiyat isteği başta gelir. Başarılı bir iş olması için acele etmeden ön hazırlık yapmakta fayda var. Ne tür bir malzeme uygun olur vb. şeyler için çeşitli uygulayıcılardan fikir almak gerekir.

Taşıyıcı iskeleti çürümüş çatılar zamanında müdahale edilmezse çok ciddi masraflar çıkarabilir. Genelde en çatılarda in hasar derelerde (oluk) ve baca kenarlarında olur. Buralar zayıf noktalardır. O yüzden tadilat yaparken buralara yoğunlaşmakta fayda var.

Kadıköy Feneryolu çatı tadilatı videosu
Kadıköy Rasimpaşa çatı tadilatı
Ümraniye Esenşehir çatı bakımı

Çatı bakım ve onarımı ile ilgili YouTube kanalımızda videolarımızı izleyin. En azından fikir açısından belki faydası olur size.

Çatıların gizli derelerinde sıkıntı varsa dış cephe sıva betonuna da büyük zarar verir. Kendiliğinden sıvaların düşmesi ve can-mal kaybına bile sebep olur. Bunun bir çok örneği maalesef yaşanıyor.