Çatı Tamir Bakım

Kadıköy Feneryolu’nda çatı tamir bakım yaparken

Çatı tamir bakım en sağlam yapılmış çatılarda bile düzenli olarak 1 veya 2 yıl aralıklarla yapılmalıdır. Kontrol edilen çatılarda eksikler varsa zamanında tamir edilirse her açıdan tasarruf sağlanır. Bu yazıda tavsiye edeceklerimiz çatılarda edindiğimiz tecrübelere dayanıyor.

İstanbul’da çatılar martı, karga vb. kuşlar için yaşam alanıdır.  Martı ve kargalar getirdikleri ceviz, kemik vb. şeylere çok sert gaga darbeleri vurduklarında izolasyon mebranları eğer eski-kötü ise delinme ihtimalleri vardır. Bu kuşların getirdiği yiyecek artıkları, dışkıları ve kendi ölümlerinden kaynaklı giderlerde tıkanmalara neden olur.

Çatının her hangi bir yerinden kopan bir parçadan da su giderinde tıkanmalara neden olabilir. Çatı izolasyon sıkıntıları bazen hiç tahmin edilmeyen bir sebeple de çıkabilir. O yüzden bir çok farklı sebep ve seçenek saymak mümkün.

Çatı tamir bakım ön önlemler

  • Yılda bir sefer çatılarınızın üstünü ve derelerini temizletin. Çünkü çatı su gider delikleri ve dereler kuş kaynaklı veya başka kaynaklı atıklarla dolar her zaman
  • Çatı altında moloz ve çöp bıraktırmayın, haşereler için yuva olur
  • Baca, aydınlık ve asansör kule duvar etraf sıva tadilat ve izolasyon eksiklerini ihmal etmeyin. Dökülen sıvalar vb. şeyler diğer alanlara zarar verir ve su giderini tıkar.
  • En ufak bir nemlenmeyi bile çatıda ihmal etmeyin. Çünkü zamanla çatının taşıyıcı iskeletinin zarar görmesini sağlar
  • Çatınızın içten terlememesi için mutlaka yukardan su almayacak şekilde havalandırma delikleri olsun
  • Çatınızda inen yağış sularını yere indiren su borularında tıkanma vb. sorunlar olmasın

Çatı tamir bakım fiyatı al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Yağmur iniş boru indirme, teras vb. işlerin ustası bir tıkla yanınızda. Şed, tonoz, külah, mansard, kubbe, kırma, beşik, tek yüzeyli vb. tüm çatı modellerinin tadilat ve izolasyon sıkıntılarını çözüm burada

Hızlı ve Kolay

Çatı bakımı kısaca neleri kapsar

– Çatının alt ve üst onarımını
– Çatı temizlik ve moloz atımı
– Baca vb. alanların sıva tamirleri
– Su gider delikleri açma ve temizleme
– Çürüyen taşıyıcı eskelet alanlarının yenilenmesi

Anlaşılacağı gibi çatı tadilatı binalar için ertelenmeyecek öncelikte olan işlerdendir. Çünkü çatının su alması demek çatı imalatlarının çürümesine sebep olur. En önemlisi üst katlardaki yaşam alanlarına sızan su ciddi zararlara sebep verir.

Umarız bu yazı size faydalı olmuştur ve keyifle okumuşsunuzdur.