Kapalı Otopark Yalıtımı

İstanbul’da kapalı otopark yalıtımı bir çok bina ve sitede sıkıntıdır. Araba ve nufus yoğunluğundan dolayı İstanbul’da çoğu yerde araba park yeri bulmak zor. O yüzden çoğu yapılan yeni binaların bahçe ve bina altları kapalı otopark olarak yapılıyor. Yeraltı otoparklarının tavan ve duvarlarından üsten yol bulan sular sızıntı yapar. Damlayan sular beton içinden sızıp geldiğinden araba üzerinde normal oto yıkamada bile çıkmayan beyazımsı lekeler bırakır. Ayrıca yıllarca bu sıkıntı devam ederse beton ve donatı demirleri korozyon sonucu işlevsiz kalabilir.

Pakhat İzolasyon olarak İstanbul içi bu tür sıkıntıları uygulama çözümleri üretiyoruz. Aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşıp fiyat teklifi isteyin

Bu makalemizde kısaca bazı konulara değinmeye çalıştık, umarız beğenirsiniz

2018 yılı Ümraniye’de Hürriyet Evleri Sitesi‘nin üstü baskeltbol sahası olan yeraltı otoparkınının üstünde ustamız izolasyon çalışması öncesi mevcut çatlakları jet-spral ile genişletip açarken.

Beskotbetbol sahasındaki Mevcut çatlaklar ve sıkıntılar

Otopark İzolasyonu Nasıl Yapılır

  • Bir çok farklı yöntemler vardır detaya girmeden genel bir bakış sunalım
  • Otopark izolasyonu en sağlıklı üsten yapılır. Genelde üstlerinde baseketbol sahası, çocuk parkı veya bahçe olabiliyor. Altan yapılacak mudahale geçicidir.
  • Kullanılacak malzemeler kendini kanıtlamış bilindik bir malzemeler olmalı. Pakhat olarak genelde BASF’ın global yapı kimyasalları markası Master Builders Solutions ürünlerini tavsiye ediyoruz. Çünkü malzeme teknik föylerine ulaşım kolay ve çok detaylı özellikler yazıyor.
  • Kesinlikle kullanacığınız ürünün teknik föyündeki kullanma talimatlarına uyun. Örnek izolasyon malzemesi teknik föyünde / kullanma talimatı bölümünde açıp hazırladığınız malzemeyi en geç 40 dakika içinde kullanın yazıyorsa buna dikkat etmek lazım. Çünkü 40 dakikadan sonra malzeme kimyasal reaksiyona girmeye başlayıp başka bişeye dönüşmeye başlıyor.
  • Ayrıca kullanma talimatında ustanın maske takması istenirsa mutlaka usta maske takmalı
  • Üstü bahçe kullanımı olan otoparklarda bitki köklerinden etkilenmeyen malzemeler seçilmeli izolasyonda.
  • İnsanlara zarar verebilecek malzemeler ve kimyasalar asla kullanılmamalıdır izolasyonda.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Bu makalemiz hakkında olumlu veya olumsuz yorum ve görüşlerinizi bize iletmeniz kendimizi geliştirme açısından olumlu bir motivasyon olacak.

WhatsApp / Alo Usta: 0533 201 8163 📞 Ofis: 0216 508 1840 📞 Email: info@pakhat.com / pakhat7@gmail.com

Her türlü ticari ve teknik yardıma hazır olduğumuzu belirtir, hayatınızda başarılar dileriz.