Taşyünü

Taşyünü Nedir? Doğada bulunan volkanik kayaçların / taşların sanayi tesislerinde 1400-1500 derece arasında ısıtılarak eritilip elyaf ( ipiliksi lif) haline getirilmesi ile elde edilen inorganik doğal bir yalıtım malzemesidir. Bu üretilmiş lifler ihtiyaca göre çeşitli yoğunlukta (dansite) sıkıştırılarak ve istenilen çeşitli kalınlıkta tüketicinin ihtiyacına sunulur. Boru yalıtımları için oval veya üzeri folyo kaplı vb. bir çok şekil ve ebatta üretilmesi mümkün.

Kullanım Alanları. Yapıların duvarlarında, çatılarında, bölme duvarlarda, dış cephelerde, elektrikli ev aletlerinde, fırınlarda, çelik kapılarında, gemilerde, stüdyolarda vb. binlerce daha sayabileceğimiz sektörde kullanılır.

Diğer Özellikler. Isi iletkenlik beyan degeri (10 0c)  0,035 ≤ λ ≤ 0,040 W/mK’dir. Su buhari difüzyon direnç faktörü µ=1’dir. Kullanim sicakligi -50/+600, -50/+650°C araligindadir.

Taşyünü Faydaları Kısaca. Yangın, ses, ısı ve su izolasyonu sağlar. Taş yünü 1000 C üzerindeki sıcaklığa dayanıklı olması nedeniyle hayati öneme sahiptir. Higroskopik ve kapiler değildir. Buhar geçirgenliğine sahip olduğundan içierisinde buhar barındırmaz. Taş yünü, doymuş yapısı sayesinde su itici özelliğe sahiptir. Ekolojik ve çevre dostu bir üründür. İnorganik yapısı sayesinde bakteri ve mikroorganizma üretmez. Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafindan tahrip edilemez.

Taşyünü Zararları. 28848/2013 (TR) Yönetmeliği (SEA) hükümleri uyarınca tehlikeli olarak sınıflandırılmış değildir. Hâlihazırda mevcut bilgilere göre, ürün %0,1 ‘den daha yüksek yüzdede PBT veya vPvB maddeleri içermez. WHO (Dünya Sağlık Örgütü) yapılan bir çalışması bu tür liflerin (cam veya taşyünü vb.) sağlık açısından tehlikeli malzeme değildir denilmiştir.

WhatsApp Üzerinden Taşyünü Mantolama 👉 Fiyat Teklifi Al 👈

//api.whatsapp.com/send?phone=905332018163″