Yalıtım Fiyatları

Teras su yalıtımı

Yalıtım fiyatları hakkındaki buradaki bilgiler merak edenler için ön bilgi amaçlıdır. Malzeme ve işçilik dahil ortalama fiyatlar verildi. Kesin net fiyatlar yerinde keşif inceleme ile belirlenir. Maliyet hesaplamasında yer zemin durumu vb. bir çok kriter çok önemlidir. Bilmeyenler için bazı izolasyon fiyatlarını aşağıda sıraladık.

Ses İzolasyon Fiyatları 2022

  • Malzeme + işçilik dahil ortalama 1m2 birim fiyatları 200₺ ile 800₺ arası değişebilir.

Ses yalıtımının kullanım alanları sektörel olarak çok geniştir. Yapılarda ses izolasyonu için en çok taşyünü kullanılır. Çünkü hem kalıcıdır hem de ısı ve yangın izolasyon özelliği de sağlar. Akustik perdeler, akustik sünger paneller ve ses geçirmez başka bir çok çeşit paneller daha vardır. Ses dalgalarının enerjisini yansıtmak veya sesi emmek için kullanılan malzemeler ve yöntemleri sayarsak liste çok çok uzar.

Yangın Yalıtım Fiyatları 2022

Yangın bir afettir ve oksijen + madde + yüksek ısının birleşmesi sonucu meydana gelebilir.

– Tarihte oluşmuş önemli bazı büyük yangınlar; M.Ö 48’de İskenderiye kütüphanesinin yakılması, M.S 64’te Roma’nın Büyük Ateşi, 1571 Moskova Ateşi, 1947 Teksas Şehri felaketi vb.

Su İzolasyon Fiyatları 2022

  • Malzeme + işçilik dahil ortalama 1m2 birim fiyatları 50₺ ile 900₺ arası değişebilir.

Malzemenin çeşidine göre fiyatlar çok değişkendir. Örnek verirsek içme suyu depolarında kullanılan ile banyolarda kullanılan su yalıtım malzemeleri fiyatları farklıdır.

Her insanın hayatında su izolasyon problemi ile karşılaşma ihtimali diğer yalıtımlara göre daha yüksektir.

Yalıtım Fiyatı Al

Ara👉🏻 0216 508 1840 – 0533 201 8163  

Hızlı ve Kolay

Isı Yalıtım Fiyatları 2022

  • Malzeme + işçilik dahil ortalama 1m2 birim fiyatları 200₺ ile 500₺ arası değişebilir.

Isı yalıtımı milyonlarca yıldır tüm canlıların kendince çözümler üretmeye çalıştığı bir sorundur. Bu sorunu bir çok canlı evrimleşerek çeşitli çözümler bulmuştur. Bazı hayvanların deri ve kürkleri ısı yalıtımında level atlamıştır.

Elektrik Yalıtımı

Elektrik yalıtımı sonradan insanların hayatına giren bir sorunsaldır. Konumuzla çelişebilir ama dedik onu da koyalım gönlü kalmasın 🤗.

Kauçuk benzeri polimerler ve birçok plastik elektriği iyi yalıtır. Elektrik yalıtım sorunları büyük tehlikeler doğurur. Bu sorunlardan kaynaklı, bir çok insan ve hayvan her sene ölmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *