İç Cephe Isı Yalıtım

Dış cephe izolasyon için bina sakinlerinin ortak bir kararı çıkmadığı binalarda iç cephe ısı yalıtım dairesine yaptırma ihtiyacı duyan hisse sahiplerinin talepleri ile olur. İzolasyon polistren karbonlu köpük (strafor) ile yapıldığında ikinci bir faydasıda var oda ses yalıtımı. Ama asıl ses yalıtımı yapan en iyi malzeme taşyünü mantolamadır ve 3. kesin net %100 özelliği yangın izolasyonu sağlaması. Yukarda bahsettiğimiz tüm seçeneklerde su izolasyonuda cephede sağlar bunu belirtmeden geçmek olmazdı.

Bizde Pakhat İzolasyon işleri hizmet firması olarak İstanbul içi içerden izolasyon işlerini yapan bir firmayız. İşiniz bir duvar olsun veya tüm daire duvarları farketmez yeterki ustalarımız boşta olsun gelip gelip hizmet verebiliriz. Aşağıdaki iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İç cephe mantolama faydalı olurmu?

İç cephelerde ısı yalıtım mantolama doğru yapılırsa ısı yalıtım açısından dıştan yapılanla aynı görevi görür. Faydasını görüyorlarmı, evet kesinlikle yaptırdıklarına değiyor. Yapılan masraf 2 yıl içinde ceplerine kar olarak geri dönüyor. Nem küflenme, soğuk vb. problemlerden kurtulduklarından sağlık ve konfor açısındandanda rahat ederler.

İç cepheden ısı yalıtım İstanbul’da çok tercih edilen bir uygulamadır. Sizde iç mantolama yada diğer adıyla içerden mantolama yaptırmayı aklınızdan geçiriyorsanız hemen bize ulaşın ücretsiz keşif ile fiyat çıkaralım.

Ümraniye’de içerden ısı yalıtım yaparken 2019 yılı.
  • Prizler sökülmeli
  • Süpürgelikler sökülmeli
  • Yerler koruma örtüsü ile maskelenmeli.
  • Eşyalı dairelerde ısı yalıtım harcı balkon vb. açık bir yer varsa orda hazırlanmalı.
  • İç cephede daha önce çalışmış usta çalışmalı

Dış ve iç cephe mantolama karşılaştırması

İçten mantolamanın bir kaç dezavantajı var dışa göre bunlar

  • Dış mantolama binanın dış siva, beton ve içindeki donatı demirinide olumsuz iklim koşullarından koruduğundan daha iyidir.
  • İçerde radyatör/petek varsa sökülmesi daha sağlıklı olur.
  • Duvar tavanında perde korniş yer değiştirme ihtiyacı doğabilir.
  • Mantloma sonrası oda çok çok azda olsa biraz küçülür.

Sonuç

Sonuç olarak şunu demek çok doğru olacak izolasyonu içten, dıştan, tavandan veya tabandan nerde ihtiyaç varsa orda yaptırmak asla zarar değil kar getirir. Çünkü bu tür sıkıntılar varsa bir bina veya dairede hayat konforu kalmaz, sağlık sorunlarına da neden olabilr.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin. Bu makalemiz hakkında olumlu veya olumsuz yorum ve görüşlerinizi bize iletmeniz bizi mutlu edecek.

WhatsApp / Alo Usta: 0533 201 8163 📞 Ofis: 0216 508 1840 📞 Email: info@pakhat.com / pakhat7@gmail.com

Her türlü ticari ve teknik yardıma hazır olduğumuzu belirtir, hayatınızda başarılar dileriz.