Drenaj Hizmeti

Firma olarak drenaj hizmeti çalışmalarından edindiğimiz bilgi ve tecrübelerimizi kısaca bu yazıda dile getirmek istiyoruz. Yapılarda zamanında bu işlem yapılmaması, binanın temel betonu ve donatı demirinin tehlike altına girmesine sebep olur. Beton ve donatı korozyona uğrar, sürekli su gören temel betonu sıcak soğuk farkında genleşme yapar. Ayrıca temel altına veya içine sıkışan su kışın donarsa hacim değiştireceğinden betona zarar verebilir. Temel su izolasyonu bir binanın sağlığı için birinci derecede önemlidir.

Bir binada bodrum, sığınak ve perde betonunda nem ve rutubet olmaması için drenaj izolasyonu yapmak lazım. Bazı durumlarda drenaj kuyusu açma çözüm olabiliyor. Temel yalıtımı yapılırken drenaj işçilik hizmeti hasaslıkla yürütülmeli.

Aksi takdirde geri dönüşü zor zararlar olabilir. Çalışan personelin uzman uygulamacı drenaj ustası olması çok önemlidir. Su yalıtımı hizmeti olduğu için hata kabul etmez. İstanbul’da bir çok binada temel yalıtımı eksikleri yüzünden asansör çukuru izolasyon sorunlarında olur.

Drenaj nedir?

Bir yerdeki suyun doğal veya yapay yöntemlerle istemediğimiz alandan uzaklaştırma işlemlerine denir.

Drenaj Nerelerde Yapılır?

İnşaat, madencilik, peyzaj, tarım vb. bir çok alanda uygulanır.

Drenajın 2 uygulama metodu vardır

Dış Drenaj

Dış dranajı bina dış çevresinde temel etrafının kazılarak yapılan çalışmadır. En ideal izolasyon, bina dış temelinde yapılandır.

İç Drenaj

Bazı durumlarda dıştan müdahele imkanı olmayan yapılarda içerden yapılan drenaj çalışmasına denir. Bir çok yöntem vardır.

Drenaj Fiyatları 2021

Malzeme ve işçilik dahil uygulama fiayatları piyasada çok değişken olmakta. Bina temel derinliği, çalışma alanına kazı için kepçe-jcb girme şansı varmı yokmu vb. bir çok neden fiyatları etkiler.

Fiyatlandırma yaparken birim m3 kazı yapılan alan üzerinden fiyatlandırma yapmak en sağlıklısı olur.

👇

2021 yılı birim 1 m3 drenaj yapımı herşey dahil fiyatı 150,00 TL civarı.

Drenaj hizmeti

Drenajda Kullanılan Bazı Malzemeler

Kum, çakıl, geotekstil (drenaj keçesi), drenaj borusu ve levhası. Bir çok ek ürün kullanılır. Genelde kazı yapılırken ekskavatör ile yapılır. İnsan gücü ile kazı yapılma durumları vardır.

Firma olarak yapılarda drenaj hizmeti sunuyoruz. Uzman drenaj hizmeti, temel su izolasyonu ihtiyaçlarınız için bize danışın. Fiyat teklifi al

Alo Pakhat 📞 Uzman Uygulayıcı

✔️ Çilekli Sk. No:15 Yukarı Dudullu Mh. Ümraniye

✔️ 0216 508 1848 1840 – 0533 201 8163

✔️ info@pakhat.com

✔️